RD Hodyně 13x

Detaily

Projekt Rodinné domy Hodyně je soubor 13 ti domů a vybaveného veřejného prostoru přiléhajícího k zahradám domů. Klient chtěl novým obyvatelům dopřát komfort blížící se individuální výstavbě a díky jeho velkorysosti se to podařilo. Domy mají dvouúrovňovou prostorovou dispozici – vzdušná vstupní hala, prostorné ložnice, obrovský obývák s jídelnou a kuchyní, 2 koupelny.
Každá místnost má velké francouzské okno, takže interiér je maximálně propojený se zahradou. Zahrady jsou na parcelách od 750 m2 do 19500 m2, takže samotné pozemky se svou velikostí vymykají standardní developerské výstavbě. U každého domu jsou 3 parkovací stání, krytý vstup a otevřená předzahrádka, díky které je uliční prostor otevřený a přátelský. Domy mají oblíbenou plochou střechu, samozřejmě s fotovoltaikou. Fasádu domu zdobí minimalistické šambrány z hladké omítky kolem oken, kontrast jim tvoří hrubá omítka hlavní plochy domu.
Tvarově jsou domy členité, chtěli jsme dát vniknout zajímavým zákoutím pro vytvoření různých zón zahrady v rámci jednoho pozemku. Přispívá tomu i jemná svažitost terénu, kterou vyrovnáváme opěrnými kamennými zídkami s horní plochou z dřevěných trámů.
Dřevěné trámy jsou jednou ze significant projektu – v předním průčelí domů vymezují parkovací stání.
Domy jsou ve 3 základních typech, které se zrcadlí svisle i horizontálně. Užitná plocha domů je od 151 m2 do 165 m2.

Více o projektu na: www.onetwotree.cz

návrh:
Ing. arch. Gabriela Metalová

Členitá typologie

Vytváří zákoutí pro různé typy zahrad a atmosfér

MÍSTO HODYNĚ | NÁVRH 2023 | KLIENT FPR GROUP A.S.