Hodyně – veřejné zázemí s letním kinem

Detaily

Velkorysost. Takový přístup má k projektu skupina FPR Group. „Stavíme tak, jako bysme v našich projektech chtěli bydlet.“ Veřejný prostor v projektu RD Hodyně je toho důkaz. Obyvatelé rodinných domů budou mít za plotem louku věnovanou volnočasovým aktivitám. Sauna s biotopem, louka s letním kinem, zázemí s venkovní kuchyňkou u ohniště, víceúčelové hřiště.
Zázemí je domem pro technologii. Díky umístění však bylo vhodné dát mu další funkce. Kuchyňka s místem pro pípu – na venkově se slaví čarodějnice, pivo k ohni je nutností! Před deštěm se schováte ke stolu z trámů, když je jasno, sedíte u ohniště na trámových lavicích.
Architektura zázemí je přechodem od architekturu domů k přírodě. Na architekturu domů navazujeme nosnými dřevěnými trámy, kamennou stěnou, a přírodě se přibližujeme dřevěným obložením a kovovými regály pro uskladnění dřevěných špalků na oheň.
Když jste v létě venku, máte točené pivo či malinovku, bylo příjemné se u toho kouknout třeba na film. Tady je to možné. Střední část veřejného prostoru je louka. Louka s vysekanou trávou, lemovaná dřevěnými lavicemi z masivních stromových trámů do tvaru amfiteátru, který je proti letnímu kinu či scéně letního divadla, chcete-li. Louka je také prostor pro volnočasové aktivity – jógu, plácanou, pikniky, opalovačku.
A pár kroků je to pak do biotopu a sauny.

návrh:
Ing. arch. Gabriela Metalová

Letní kino, pivo, buřty

Louka – jóga, filmy, divadlo

MÍSTO HODYNĚ | NÁVRH 2023 | KLIENT FPR GROUP A.S.